Menu
 ArrangementerPublikationerAlt om DBFKontakt DBFDBF in english
 Bestyrelse/UdvalgVedtægterHistorieGeneralforsamlingNordisk BetonforbundfibMedlemsskabBetonprisenStudielegat  
Søg efter arrangement
Betonhåndbogen er en digital håndbog på dansk - åben for alle og gratis at anvende.

Læs mere på betonhåndbogen.dk

Research Council and Editorial Board for Nordic Concrete Research

Chairman for the Research Council & Editor of Nordic Concrete Research

Danish Concrete Association

Dr. Marianne Tange Hasholt
DTU Byg - Danmarks Tekniske Universitet
Brovej, Bygning 118
DK-2800 Kongens Lyngby
Mobile: +45 21 60 87 24
Akademiingeniør Jørgen Schou
Unicon A/S
Ulvevænget 9
7100 Vejle
Mobile: +45 51 53 61 22
E-mail: jsc@unicon.dk

Finnish Concrete Association
Dr. Tarja Merikallio
Concrete Association of Finland
Unioninkatu 14 PL 381
FI - 00131 Helsinki
Mobile: +358 50 4348335
E-mail: Tarja.merikallio@betoniyhdistys.fi

Lic.Sc.Tech. Klaus Juvas
Consolis Technology
Box 72
FI - 21291 Rusko
Mobile: +358 40 5160 316
E-mail: klaus.juvas@consolis.com

Icelandic Concrete Association
Dr. Jón E. Wallevik
Innovation Center Iceland
IS - 112 Keldnaholti
Tel: +354 522 9362
Mobile: +354
Fax: +354 522 9111
E-mail: jon.w@nmi.is

Prof. Dr. Olafur H. Wallevik
Innovation Center Iceland
IS - 112 Keldnaholti
Tel: +354 522 9000
Mobile: +354
E-mail: wallevik@ru.is

Norwegian Concrete Association
Dr. Terje F. Rønning
Heidelberg Cement NE / Cement
Product development & Implementation
P.O.Box 38
N - 22- 3991 Brevik
Tel.: +47 3557 2347
Mobile: +47 9157 6046
E-mail: terje.ronning@heidelbergcement.com

Prof. Dr. Mette R. Geiker
Division of Concrete Structures
Department of Civil Engineering
N - 7034 Trondheim
Tel: +47 7359 4529
Mobile: +47
E-mail: mette.geiker@ntnu.no

Swedish Concrete Association
Adjunct. Prof.,Tekn.Dr, Mikael Hallgren
Tyréns AB
Peter Myndes Backe 16
SE - 118 86 Stockholm
Tel: +46 104 522 351
Mobile: +46 70 661 05 33
E-mail: Mikael.Hallgren@tyrens.se

Tekn. Dr. Peter Utgenannt
CBI Swedish Cement and Concrete Research Institute
P.O. Box 857
SE - 501 15 Borås
Tel: +46 105 166 870
Mobile:+46 706 452 008
E-mail: peter.utgenannt@cbi.se

sitelist.html